تشریح جزئیات چگونگی اقدام ویزای کانادا:


ویزای توریستی : ویزای توریستی کانادا سه نوع است:

  • ویزای یکبار ورود (Single)
  • ویزای چندبار ورود (Multiple)
  • ویزای 5 ساله (Super visa)

جهت درخواست ویزای توریستی کانادا متقاضی می تواند به دو صورت اقدام نماید:

 

1 . درخواست کاغذی (Draft) در این نوع درخواست متقاضی باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی آماده نموده و به کنسولگری سفارت کانادا مراجعه نماید تا مدارک را تحویل دهد. با توجه به قانون جدید الزام انگشت نگاری (بیومتریکbiometric) حضور شخص متقاضی الزامی می باشد. پس از تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری درخواست شخص در سفارت ثبت می گردد و باید منتظر جواب بماند و پس از پرداخت هزینه ی ویزا (از طریق کارت اعتباری و یا گارانتی بانک به حساب سفارت و اریز می گردد.) و رسید واریزی آن به همراه مدارک به دفتر کارگزاری سفارت (VAC) تحویل گردد. پس از تحویل مدارک یک کد پی گیری (Tracking ID)دریافت می کند که از طریق آن می تواند وضعیت پرونده خود را از ابتدا تا انتها از سایت VAC پی گیری نماید. در این حالت بیشترین زمان پاسخگویی که از جانب سفارت اعلام شده سه ماه می باشد.

2 . درخواست آنلاین: در این حالت ثبت مدارک به صورت آنلاین انجام می گردد. برای درخواست آنلاین متقاضی باید ابتدا یک حساب کاربری (GCkeylogin) در سایت سفارت ایجاد نماید پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین در صورت تأیید صلاحیت و دریافت کد کاربری(checklistcode) شخص می تواند نسبت به درخواست آنلاین اقدام نماید. جهت انجام این کار باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد و پرداخت هزینه و یزا فقط از طریق کارت اعتباری مقدور می باشد. پس از اتمام کار شخص یک شماره پرونده دریافت می نماید و پی گیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می پذیرد و متقاضی تا یک ماه زمان دارد برای انگشت گاری (بیومتریک) به کنسولگری سفارت کانادا در شهر محل سفارت مراجعه نماید. زمان پاسخگویی به درخواست آنلاین طبق اعلان سفارت 50 روز در نظر گرفته شده است و در هریک از حالات فوق قبولی یا مردودی درخواست ویزا از طریق ایمیل به شخص متقاضی اعلام می گردد. در صورت قبولی درخواست، سفارت از متقاضی می خواهد که پاسپورت را به همراه مدارکی که در همان ایمیل اعلام می کند ارسال نماید تا ویزای او در پاسپورت ثبت گردد.

وقت انگشت نگاری ) بیومتریک biometric) :

مطابق با قوانین سفارت کانادا از تاریخ 11 دسامبر 2013 انجام انگشت نگاری برای متقاضیان ایرانی الزامی است. فرآیند انگشت نگاری تنها با حضور شخص متقاضی در دفتر VAC (کارگزار سفارت کانادا) امکان پذیر می باشد. برای گرفتن وقت انگشت نگاری متقاضی یا باید به VAC مراجعه نماید یا از طریق شرکت پارک سفر درخواست تعیین وقت نماید. به این منظور متقاضی می تواند از تورهای آنکارا و استانبول دفتر طهران با نرخ مناسب استفاده نماید.

واریز وجه

واریز وجه سفارت مطابق جدول ذیل می باشد:

کارمزد دفتر VAC برای انجام انگشت نگاری به ازای هر نفر 85 دلار است در صورتیکه بیش از دو نفر باشند کارمزد به ازای یک خانواده(family) 170 دلار است و نیازی نیست به ازای هر نفر پرداخت شود. بدین ترتیب هنگام ثبت نام باید هزینه ویزا به علاوه هزینه انگشت نگاری به حساب سفارت واریز شود و رسید آن تحویل سفارت گردد.

مدارک مورد نیاز جهت ویزای توریستی (یکبار ورود و شش ماهه) ، (چند بار ورود و 2 ساله)

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای 5 ساله Super visa

برای دریافت ویزای 5 ساله علاوه بر مدارک فوق لازم است که مدارک اقامت موقت یا دائم فرد مقیم در کانادا ارائه گردد.

ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت ایرانی 5 ساله می باشد مدت زمان این ویزا بین برای افراد ایرانی 5 سال می باشد. افرادی می تواندد این نوع ویزا را دریافت نمایند که یکی از بستگان درجه ی یک آن ها دارای اقامت موقت یا دائم (دارندهPR یا مقیم کانادا) باشد. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند این نوع ویزا را درخواست نمایند.

درباره ما

دفتر خدمات مسافرتی طهران, در جهت ارائه خدمات ترجمه رسمی و غیر رسمی ، اخذ ویزای کانادا و امریکا و... با رعایت اصول مشتری مداری در سال ۱۳۸۹ تاسیس گردیده و با بهره گیری از مترجمین خبره و کارآزموده و همچنین مشاورین حقوقی مجرب, کیفیت و صحت ترجمه را تضمین می کند.

لینک های مفید

© 2015 Tehran Tarjome. All Rights Reserved. Designed By Milad Mohsennejad

Search